SPOTKANIE Z JAPONIĄ

SPOTKANIE Z JAPONIĄ

Podróż w egzotyczne miejsce bez wychodzenia z sali lekcyjnej…? To możliwe, gdyż egzotyczne miejsce „przyjedzie” do Was.

Nasz podróżnik – prelegent, odwiedzi Waszą placówkę. Przywiezie ze sobą wyjątkowe rekwizyty z Japonii: pałeczki służące do jedzenia, klasyczne wachlarze, kimona i inne elementy tradycyjnego stroju japońskiego, sandały, chusty oraz wiele innych. Najważniejsza jednak jest unikalna wiedza prowadzącego połączona z łatwością przekazania jej w przystępny sposób wszystkim uczestnikom zajęć. Opowieść o kraju kwitnącej wiśni lub kraju wschodzącego słońca, bo również tak nazywana jest Japonia, wzbogacona będzie prezentacją slajdów ukazujących piękno i różnorodność tego niezwykłego kraju.

Zajęcia przebiegają w formie prelekcji oraz poprzez poznawanie przez dzieci dostarczonych przez nas charakterystycznych dla Japonii przedmiotów. Uczestnicy zajęć usłyszą opowieści o Japonii, legendy i mnóstwo ciekawostek. Opowiemy o samurajach i kodeksie samurajskim, gejszach, tradycjach i obyczajach panujących w różnych regionach Japonii.

Warsztaty prowadzone są w swobodny sposób umożliwiający uczestnikom panelu luźną rozmowę z prelegentem, wymianę zdań i spostrzeżeń, a także konfrontację własnej wiedzy z informacjami uzyskanymi od naszego podróżnika.

Zdjęcia z warsztatów
  • Wiek uczestników od 3 lat
  • Max. liczba osób w jednej grupie 30
  • Czas zajęć czas trwania zajęć dla jednej grupy - ok. 45 minut
  • Placówki przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
  • Materiały slajdy, plansze, mapy, unikalne rekwizyty
  • Cena Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu