Wigilia Firmowa

Warsztaty świąteczne na wigilii firmowej

Organizacja wigilii firmowej - to zadanie jak najbardziej powinno już zostać komuś zlecone. Jest 10 października - przyszła jesień i uwierz lub nie, ale sezon na Last Christmas 2019 jest tuż za rogiem. Jeśli jesteś pracodawcą, pracownikiem HR czy agencji eventowej, to w tym miejscu pojawia się w twojej głowie pytanie, co przygotować na wigilię firmową, tak aby ten magiczny czas świąt, pozostał niezapomniany.

Firmowe spotkania świąteczne - zamykamy rok 2019

Już niedługo pracownicy ruszą do swoich domów pichcić dwanaście dań i pakować prezenty, zanim jednak rozpoczną rodzinne kolędowanie, warto podarować im kilka miłych chwil za cały rok ciężkiej pracy. Wspólne biesiadowanie, niewątpliwie buduje relacji między pracownikami firmy. Żeby jednak nie skupili się tylko na sferze towarzyskiej, przekieruj ich uwagę na budowanie, silnego i dobrze pracującego ze sobą zespołu. Podsumowanie aktywności zawodowej uczestników w minionym roku pozytywnie wpłynie na morale zespołu. Wigilia to event, który sam prosi się o zestawienie działań i uwypuklenie sukcesów. To również czas podziękowań i doceniania roli, każdego trybu w machinie przedsiębiorstwa. Firmy wykorzystują spotkania nie tylko do celów biznesowych, ale też dostrzegają ważną rolę jaką event marketing pełni w komunikacji między kontrahentami oraz pracownikami. Dynamiczne rozwijająca się branża MICE jest odpowiedzią na wzrastające w tej kwestii potrzeby. Wigilijny czas może wzbudzić bardzo pozytywne emocje, korzystając z tego zaraź, pracujących z tobą ludzi, świątecznym nastrojem i pozwól im się świetnie ze sobą bawić. Barszcz z uszkami może tutaj nie wystarczyć. Jak więc zorganizować wigilię firmową, żeby osiągnąć ten cel?

Kilka pomysłów na wigilię firmową - w tym roku daj odetchnąć karpiowi

Dobre zaplecze gastronomiczne jest absolutnie konieczne dla zapewnienia dobrych wspomnień i pozytywnych reakcji. Dla właścicieli lokali, organizujących wigilię, to prawie na pewno, wracający za rok klient. W końcu to kolacja. Kiedy wszyscy zaspokoją pierwszy głód, laury zostaną rozdane i nadzieje na przyszłość wyrażone, pojawia się doskonała okazja na prawdziwą integrację. Warsztaty świąteczne wplecione w rytm wydarzenia, pomogą zbudować atmosferę współpracy i wyładować twórczą energię. Zestresowani pracownicy będą mogli odczuć dobroczynny wpływ czynności manualnych na samopoczucie. Wspólne zaplecze materiałów pozwoli też na mały powrót do przeszłości, jak za dobrych szkolnych czasów, uruchomi pracę zespołową i kreatywność. Możliwości jest dużo! Nie tylko Wieża Eiffla prezentuje się ładnie w kuli pełnej śniegu. Żeby się przekonać jakie propozycje co do zawartości tego magicznego przedmiotu mają twoi pracownicy można dać im szansę zrobienia własnego. Bałwanki, prezenty, choinki ukażą się po wstrząśnięciu w tańczących płatkach białego puchu. Mamy w zespole miłośników polskiej tradycji? Pokażmy im jak zrobić choineczki z naturalnych materiałów, na warsztatach osikowych. Podczas tych zajęć trzeba będzie wykazać się cierpliwością i dokładnością, ale nakład pracy na pewno się opłaci. Powstałe rękodzieło będzie świetnym dopełnieniem do domowych, świątecznych stylizacji w naturalistycznym klimacie. Zwyczaj wysyłania pocztówek niby zanika, ale kto by się oparł wysłaniu takiej własnoręcznie robionej? Podczas tworzenia swojej własnej kartki będzie można wykorzystać najśmielsze pomysły. Realizacje wspomoże nowo zdobyta wiedza z zakresu scrapbookingu i quillingu. Dla ciekawych prowadzący przedstawi też długą historię zwyczaju wysyłania sobie kartek okolicznościowych. Z myślą o ubieraniu choinki w kolejnych dniach, najlepiej sprawdzą się warsztaty bombkowe. Samodzielna dekoracja ozdób choinkowych przez dorosłych, nie jest powszechnym zajęciem w naszych domach, dlatego będzie to na pewno oryginalna forma spędzenia wolnego czasu. Taki typ aktywności jest też mało inwazyjny, nie wymaga publicznego zabierania głosu, będzie więc idealna zarówno dla charyzmatycznych osobowości jak i nieśmiałych pracowników.

Jakie warsztaty na wigilię firmową wybrać?

Każdy z warsztatów dla dorosłych oparty jest na zadaniach manualnych, których na co dzień często brakuje, szczególnie w pracach biurowych i przy tak dynamicznym rozwoju technologii z jakim mamy obecnie do czynienia. Mimo podobieństw zadania posiadają odmienną specyfikę i różnią się subtelnymi detalami, pełne opisy możesz zobaczyć w zakładce warsztaty dla dorosłych. Nie wątpimy, że świetnie znasz swój zespół i możesz oszacować, która z form najlepiej przypadłaby mu do gustu. Jeśli jednak zarządzasz sporą grupą osób i nie ze wszystkimi masz bezpośredni kontakt lub jesteś osobą z zewnątrz firmy, chętnie doradzimy. Wybierz dogodną formę kontaku w zakładce kontakt ModraSova.

Uff, teraz już zadanie “organizacja wigilii firmowej” można uznać za zlecone. A jest dopiero 10 października!