Opis warsztatów

Kontakt z naturą jest istotny pod wieloma względami. Obserwacja przyrody uspokaja i zapewnia oderwanie od miejskiego zgiełku. Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na codzienny spacer po lesie i może doskwierać nam brak zieleni, przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty, dzięki którym uczestnicy zaproszą prawdziwą leśną roślinność do swojego domu – wystarczy wygospodarować przestrzeń na duży słoik.

„Las w słoiku” to zajęcia, podczas których nauczymy uczestników, jak stworzyć swój własny mały ekosystem. Raz umieszczona w naczyniu roślinność nie potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych – zamknięty obieg sprawia, że mały las ma odpowiednią ilość wilgoci, żeby przetrwać. W trakcie warsztatów przedstawimy poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem i przekażemy wiele przydatnych informacji na temat ekologii. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory – jest także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych.

Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatu w formie tradycyjnej (nasi animatorzy przyjeżdżają do Państwa), w wersji ONLINE lub wysłania zestawów "Zrób to SAM".

  • Czas zajęć

    od 45 MIN do 90 MIN
  • Materiały

    słoiki, ziemia, rośliny, ozdoby potrzebne do stworzenia lasu w słoiku
  • Cena

    Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu.
Zapytaj o szczegóły