Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników.

Opis warsztatów

Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawia wielką frajdę. Uczestnicy zajęć samodzielnie przygotowują czekoladę, którą później przelewają do form. Wspólnie ogrzewamy czekoladę, rozpuszczamy ją, by następnie uczestnicy mogli zmierzyć się z temperowaniem czekolady. Ozdobienie czekolady jadalnymi dodatkami to najmilsza i najłatwiejsza część warsztatów.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. Przeżyją słodką przygodę, podczas której poznają praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, jak również samodzielnie stworzą słodkości dla siebie.

  • Czas zajęć

    ok. 45 min
  • Materiały

    czekolada, jadalne ozdoby, wszystkie potrzebne materiały i sprzęt (czekoladziarka, kubeczki, formy), torebeczki potrzebne do zapakowania słodkości
  • Cena

    Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów.
Zapytaj o szczegóły