Kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…?

Opis warsztatów

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli?
Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielimy w czasie trwania warsztatów pszczelarskich. Są one wyjątkową okazją do tego, by w warunkach sali konferencyjnej poczuć klimat prawdziwej pasieki. Na zajęciach opowiemy historię bartnictwa i pszczelarstwa. Pokażemy, czym jest miód i w jaki sposób się go produkuje, a także jakie są jego rodzaje.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają rodzaje uli, ubiorą się w ochronny strój pszczelarza, dowiedzą się, jakimi narzędziami posługują się pszczelarze i jak wygląda praca w pasiece. Przygotują również wyjątkową świeczkę z plastra wosku pszczelego.

W ramach zajęć przewidziana jest także degustacja różnych rodzajów miodów, by wykazać jakie występują między nimi różnice i podobieństwa.

  • Czas zajęć

    ok. 45 min
  • Materiały

    ul wielkopolski, różne rodzaje miodów, slajdy i plansze dydaktyczne
  • Cena

    Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu.
Zapytaj o szczegóły