27 września 2019 roku – Światowy Dzień Turystyki

27 września 2019 roku – Światowy Dzień Turystyki

W dzisiejszych czasach nawet najodleglejsze zakątki świata są na wyciągnięcie ręki. Możliwości zaspokojenia naszej podróżniczej ciekawości są praktycznie nieograniczone. Światowy Dzień Turystyki to święto każdego, kto czuje w sobie naturę odkrywcy.

Jest nas – podróżników – coraz więcej. Nic dziwnego, w końcu świat stoi przed nami otworem. Odkrywanie nowych miejsc, poznawanie kultury i kosztowanie lokalnego jedzenia dla wielu ludzi stanowi bardzo ważny element życia. Niewątpliwie podróże dają ogrom szczęścia i pozwalają na poszerzenie horyzontów, poznawanie nowych ludzi, ich zwyczajów oraz osobistych, częstokroć wspaniałych i inspirujących historii.

Światowy Dzień Turystyki to święto wszystkich tych, którzy kochają poznawać nowe miejsca, eksplorować kraje i podziwiać zabytki. Obchodzony jest on już od 1970 roku, a nadrzędnym celem Światowego Dnia Turystyki jest uświadomienie nam – całości społeczeństwa – tego, jaką wartość ma turystyka; nie tylko dla gospodarki danego kraju czy naszej satysfakcji, ale też we wzmacnianiu wzajemnego rozumienia między różnymi narodami.

W tym roku Światowy Dzień Turystyki odbędzie się w Ghanie. Tam wygłoszonych zostanie wiele wykładów oraz prezentacji o zaletach płynących z turystyki, które oddziałują na liczne sfery życia zarówno kulturalnego oraz społecznego, jak i politycznego i gospodarczego.

Podróże kształcą

Kto z nas nie słyszał powiedzenia, że „podróże kształcą”? Jest ono jak najbardziej prawdziwe – nasze wyjazdy mogą przyczynić się do diametralnych zmian w naszej mentalności.

Dzięki podróżom otwieramy się na świat i nowe kultury, uczymy się tolerancji, znacznie bardziej respektujemy drugą osobę bez względu na to, skąd pochodzi, jak wygląda i jakiego jest wyznania. Podczas pobytu w danym kraju często możemy poczuć się jak w domu – wszystko za sprawą ludzkiej gościnności gospodarzy. Podróż to także nauka życzliwości – zupełnie bezinteresownej, płynącej prosto z serca.

Chwilowy brak środków, czy brak urlopu w dzisiejszych czasach nie stanowi już żadnej przeszkody w wyruszeniu na ciekawą przygodę.

Egzotyczna podróż bez opuszczania kraju

Czy możliwa jest daleka, inspirująca wyprawa bez przekroczenia fizycznych granic państwa?

Spieszymy z odpowiedzią – jak najbardziej! Nie musisz pakować walizek i kupować biletów lotniczych, by odwiedzić ciekawe miejsce, pozwól, by ono odwiedziło Ciebie.

Zdajemy sobie sprawę z ogromu ludzkiej ciekawości i chęci poznawania świata. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie ciekawych, bardzo pouczających i inspirujących warsztatów podróżniczych.

Poczuj zapach kwiatu kwitnącej wiśni – spotkanie z Japonią

Wśród proponowanych przez nas spotkań podróżniczych znajduje się cudowny, daleki kraj, jakim jest Japonia. Kraj kwitnącej wiśni od wieków fascynuje wiele osób, które marzą, by odwiedzić tę magiczną krainę pełnej spokoju, filozofii zen i niezwykle rozwiniętej technologii spotykającej się z niesamowitą przyrodą.

Na czym polega nasze spotkanie z Japonią?

Nasz doświadczony podróżnik – prelegent – odwiedzi Waszą placówkę razem z bogactwem najciekawszych pamiątek i akcesoriów z odległej Japonii. Są wśród nich pałeczki do jedzenia, najpiękniejsze wachlarze należące do gejsz, a także aksamitne kimona pochodzące z kraju kwitnącej wiśni.

Cała opowieść – bardzo dokładna, spójna i zawierająca multum zadziwiających ciekawostek – okraszona będzie slajdami i fotografiami najpiękniejszych miejsc znajdujących się w danym kraju.

Znajdź się na australijskiej fali

Zawsze chciałeś odwiedzić Australię i Oceanię? Zobaczyć urocze kangury, poczuć klimat oceanicznej bryzy i oglądać surferów doskonale zmagającymi się z wielkimi falami?

Australia to przepiękny turystyczny kierunek i wiele ciekawych historii. Zdecydowanie warto poznać ten zakątek świata, który może zaskoczyć niejedną osobę.

To nie tylko piękna przyroda i niesamowite krajobrazy, ale też zadziwiające opowieści, które mogą przyczynić się do poszerzenia Twoich horyzontów.

Spotkać się z Australią możesz nawet u siebie w mieście – nie musisz lecieć kilkanaście godzin na drugi koniec świata. Nasz doskonale przygotowany prelegent może odwiedzić Twoje miasto i zabrać Cię ze sobą w cudowną podróż wzbogaconą pochodzącymi z Australii rekwizytami (bumerangi, rzeźby, miseczki). Jego opowieści będą dodatkowo wsparte pokazem slajdów zawierającym najpiękniejsze fotografie.

Wszystkich zainteresowanych warsztatami zapraszamy na naszą stronę internetową i skontaktowanie się z nami poprzez formularz lub dane dostępne on-line.

Podróż jest w Tobie

Światowy Dzień Turystyki to Twój dzień – nawet wtedy, kiedy nie wyjeżdżasz zbyt często.

Jeśli masz w sobie ogromne pokłady ciekawości świata, otwartości na nowe kultury i chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o miejscach na Ziemi, jesteś turystą doskonałym.

Pamiętaj, że podróż może odbyć się nawet w Tobie – poprzez Twoje zainteresowanie, przyswajanie wiedzy i kosztowanie lokalnych przysmaków.