Światowe Dni Sprzątania – 20–22.09.2019

Światowe Dni Sprzątania – 20–22 września 2019 roku

O naszą planetę trzeba dbać cały rok – to pewny i niezaprzeczalny fakt.

Światowe Dni Sprzątania to wspaniała okazja by w gronie rodziny i przyjaciół wspólnie zatroszczyć się o planetę i przypomnieć sobie jak ogromny wpływ mamy na otaczające nas środowisko. Wydarzenie to uświadamia nam jak ważne jest to, byśmy dbali o naszą planetę na co dzień.

Drobne gesty dla Ziemi

Zastanawiasz się, co można zrobić – niekoniecznie wielkiego i spektakularnego – aby przyczynić się do polepszenia stanu jakości czystości miejsca, w którym żyjesz?

Wielkich zmian można dokonać nawet bardzo małymi krokami. Istotne tylko jest to, aby być wytrwałym, konsekwentnym i żądnym zmian.

Podjęcie wyzwania do zmiany swoich nawyków oraz nastawienia jest kluczowe. Dla dobra planety można zacząć używać produktów wielorazowych (to spowoduje spadek produkcji niepotrzebnych opadów).

Świetnie byłoby również znacznie ograniczyć kupowania plastiku – unikać warzyw i owoców pakowanych w folie, zrezygnować z kupna i używaniaplastikowych słomek do picia, a podczas robienia grilla ze znajomymi zamiast plastikowych talerzyków i sztućców użyćpapierowych zamienników.

Pozytywnym nawykiem, który wprowadzony w życie może wiele zmienić, jest rezygnacja z kupowania plastikowych reklamówek podczas robienia zakupów, na rzecz wielorazowych płóciennych zamienników.

Jest to rozwiązaniekorzystne nie tylko dla Ziemi, ale też dla Twojego portfela. Koszt zakupu jednej plastikowej reklamówki to około 30 groszy – choć wydaje się to niewiele, przy podsumowaniu paru miesięcy, wychodzi kwota, za którą można byłoby zrobić niemałe zakupy.

Tym bardziej, że ekologiczne, płócienne torby są teraz niezwykle modne – co więcej, nie muszą być one nudne czy nieatrakcyjne wizualnie. Mogą one być spersonalizowane i pomóc nam wyrazić siebie.

Z wielkim entuzjazmem zapraszamy wszystkich chętnych na oferowane przez nas warsztaty Malowania toreb ekologicznych. To świetne zajęcie dla każdego, kto chce przyczynić się do poprawy stanu jakości Ziemi oraz wszystkich tych, którzy mają w sobie wiele pokładów kreatywności i szukają źródła jej ujścia.

Warsztaty malowania zakupowych toreb ekologicznych

Na naszych kreatywnych kursach dajemy możliwość naniesienia na ekologiczną, płócienną torbę własnej grafiki. Może to być obraz, graffiti, geometryczne wzory – cokolwiek, co Cię określa i co Ci się podoba.

Tak spersonalizowana, niepowtarzalna i nie do podrobienia torba na zawsze zdeklasuje wszelkie plastikowe siatki, które można zakupić w supermarketach.

Z ekologią za pan brat

Osoby bardzo poważnie myślące o zmianie swojego stylu życia na bardziej eco friendly i zero waste zapraszamy na nasze warsztaty ekologiczne.

Warsztaty kierowane są dla zorganizowanych grup, np. grup szkolnych czy przedszkolnych. Uczestnicy naszych warsztatów ekologicznych zostaną dokładnie zapoznani z definicjami i pojęciami ekologii (oraz pokrewnych dziedzin) oraz z zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska.

Wiemy jednak, że seria wykładów – nawet najlepszych – nigdy nie sprawdzi się tak dobrze jak wykorzystanie wiedzy w praktyce i nauka poprzez doświadczenie. Między innymi dlatego prowadzone przez nas zajęcia mają charakter praktyczny.

Ucząc się o naturze i trosce o środowisko, uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o roślinach oraz ich kluczowym znaczeniu dla Ziemi.

To warsztaty idealne dla ludzi spragnionych nowej wiedzy odnośnie do biologii, natury oraz środowiska naturalnego.

Więcej informacji o warsztatach ekologicznych oraz kontakt do nas znajdziesz na naszej stronie internetowej: modrasova.pl.

Ratujmy przyrodę

W kontekście zbliżających się Światowych Dni Sprzątania warto wspomnieć o inny, niezwykle ważnym i ostatnio gorącym temacie, jakim jest kwestia ratowania pszczół.

Wiele mówi się o swoistym kryzysie, który dotknął ostatnio naszych małych miodotwórców – przez toksyczne pestycydy oraz gwałtowne zmiany klimatyczne (efekt cieplarniany) zapylacze na całym świecie są w poważnym zagrożeniu.

Wśród celebrytów oraz działaczy społecznych coraz częściej spotyka się formy „adopcji pszczoły”, czyli wpłacaniu kwoty przeznaczonej na ratowanie tych niewielkich istot.

My wychodzimy z nieco inną propozycją – chcemy zapoznać ludzi z pracą pszczelarza, zwyczajami oraz charakterystyką pszczół i ze znaczeniem, jakie niosą dla nas jako społeczeństwa i dla Ziemi – jako wyniszczonej już planety.

Uczestnicy warsztatów zgłębią tajniki pszczelarstwa, dowiedzą się wiele o uroczych, niepozornych, żółto-czarnych owadach, na własne oczy ujrzą produkcję miodu oraz będą mogli degustować wiele rodzajów tego słodkiego przysmaku.

Świętuj Światowy Dzień Sprzątania miłością do Ziemi

Mamy nadzieję, że choć trochę zachęcimyWas do wzięcia udziału w przedsięwzięciach, które mogą przyczynić się do polepszenia jakości planety, którą wspólnie dzielimy i której dobro powinno być dla nas priorytetem.

Świętujmy Światowy Dzień Sprzątania miłością do otaczającego nas świata – świata, który zawsze powinien być czysty, naturalny i przyjazny każdej zamieszkającej na nim istocie.