Pomysł na ozdoby świąteczne

Pomysły na ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czas przedświąteczny to dla fanów tworzenia dekoracji wyjątkowo twórczy okres. Jest to idealna okazja by dać popis swoich artystycznych umiejętności. Możliwości i pomysłów na ozdoby jest wiele, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Okres przygotowań świątecznych pozwala nam uwolnić naszą twórczą stronę i dać wyraz swoich artystycznych umiejętności. Mamy bowiem wtedy okazję na stworzenie wielu różnych rodzajów ozdób. Podczas świąt przyozdabiamy cały dom lampkami, wieńcami, świecznikami czy stroikami. Szczególną uwagę jednak wszyscy skupiamy na ozdobieniu drzewka choinkowego. To właśnie choinka jest symbolem świąt, pojawia się w tym czasie w każdym domu, to pod nią kładziemy prezenty i zależy nam, by była ona szczególnie piękna i okazała. Z tradycją ozdabiania choinki wiąże się coraz bardziej popularne samodzielne tworzenie dekoracji i ozdób.

Niektórzy tworzą różne świąteczne dekoracje na własny użytek, inni natomiast sprzedają chętnym wytworzone przez siebie ozdoby. Takie własnoręcznie wykonane dekoracje są bardzo popularne i cenione, ze względu na wartość, także sentymentalną, jaką ze sobą niosą. Świadomość włożonej pracy i poświęconego czasu sprawia, że ręcznie robione ozdoby wywierają na nas większe wrażenie, niż gotowe dekoracje, które możemy kupić w hurtowni i hipermarketach. Są one często bardziej okazałe i zwracają na siebie szczególną uwagę.

Pomysłów na świąteczne ozdoby jest całe mnóstwo. Szczególną popularnością cieszą się ozdoby origami, na przykład papierowe kule kusudama. Są to dekoracyjne kule wykonane techniką origami modułowego, które polega na łączeniu ze sobą wcześniej przygotowanych modułów. Kusudamy mogą być różnego rodzaju, od kul kwiatowych po bardziej geometryczne wzory. Innymi ozdobami wykonanymi techniką origami są różnego rodzaju gwiazdy, czy na przykład aniołki. W przypadku aniołków, szczególnie pięknie prezentują się one w formie wykonanej na szydełku. W tej technice tworzy się wiele dekoracji, na przykład różnego typu bombki choinkowe, dzwoneczki, czy bałwany. Bardzo popularne w ostatnich latach stało się przyozdabianie różnej wielkości styropianowych kul, czy wieńców za pomocą na przykład wstążek, guzików, koralików, cekinów, a nawet piór. Ciekawym materiałem, z którego możemy wykonać ozdoby świąteczne jest makaron. Wystarczy zaopatrzyć się w makaron w różnych kształtach, połączyć go w kształt np. aniołka, a następnie na przykład pomalować farbą w sprayu. Jest to bardzo ciekawa i oryginalna ozdoba.

Mniej czasochłonnym, ale równie pięknie prezentującym się pomysłem na ozdoby jest także ozdabianie szyszek, które można oszronić sztucznym śniegiem, czy w całości pomalować za pomocą sprayu. Inną popularną techniką jest także szycie świątecznych ozdób przy użyciu filcu, czy innych ciekawych materiałów. Pomysłów na własnoręcznie wykonane ozdoby jest bardzo wiele, nie ulega jednak wątpliwości, że taka twórczość wymaga wiele skupienia i cierpliwości.

Tworzenie ozdób świątecznych może być świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu z dziećmi, w gronie rodzinnym. Pozwala to nie tylko na integrację, ale także na rozwinięcie przez dzieci wyobraźni i zdolności manualnych. Wykonywanie czasami trudnych i skomplikowanych ozdób wymaga skupienia i cierpliwości. Dzieci traktują tworzenie dekoracji jako zabawę, jest to jednak dla nich skuteczny sposób na naukę koncentracji, myślenia strategicznego, a przede wszystkim cierpliwości i umiejętności wykonania pracy do końca. Dzieci po zakończonej pracy czują dumę i satysfakcję i uczy ich to, że metodyczna praca i wysiłek przynoszą efekty.

Warsztaty tworzenia śnieżnych kul

Z okazji zbliżających się świąt przygotowaliśmy dla Państwa dzieci warsztaty z tworzenia śnieżnych kul. To właśnie śnieżne kule szczególnie kojarzą nam się ze świętami, są motywem często pojawiającym się w świątecznych filmach. Są fascynującą ozdobą, zamykającą w sobie kawałek świata i pobudzającą wyobraźnię. Na naszych warsztatach, pod okiem doświadczonych animatorów, dzieci nauczą się jak samodzielnie wykonać taką magiczną kulę. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat i mogą się odbywać w przedszkolach, szkołach, bibliotekach, czy domach kultury. Podczas 45 minut warsztatów dzieci nauczą się i stworzą wyjątkową ozdobę, która będzie się dumnie prezentować i pięknie ozdabiać wnętrza domów.

Święta to magiczny okres, na który czekamy przez cały rok. To właśnie przygotowania i wykonywanie ozdób pozwalają nam poczuć ich niezwykłą atmosferę. Spędzanie czasu z rodziną, czy tworzenie dekoracji generuje wspomnienia, które przypominamy sobie z przyjemnością w późniejszym życiu. Dlatego warsztaty tworzenia kuli śnieżnej będą dla dzieci idealną okazją na stworzenie własnych wspomnień. Dzieci biorąc udział w warsztatach nie tylko rozwiną swoją koncentrację, czy artystyczne zdolności, ale przede wszystkim poczują tą beztroską, magiczną atmosferę świąt.