Sposób na udane ferie

Ferie zimowe to przede wszystkim okres odpoczynku od szkoły i nauki. Jednak zamiast wylegiwać się całymi dniami przed telewizorem, ze smartphone w dłoni, warto spędzić ten czas w ciekawy sposób. Zapewniamy Was, że ferie zimowe nie muszą być nudne, a świat nie kończy się na zjeżdżaniu nartach i sankach! Może być bardzo kreatywnie, twórczo, a przy tym można się świetnie bawić!

Wierzymy w to, że znamy receptę na doskonale spędzony czas wolny dziecka. Może być to miło spędzony czas, kiedy dzieci wyjdą z codziennej rutyny na korzyść rozwoju ulubionych pasji, lub całkiem nowych, których jeszcze nigdy nie miały okazji wypróbować.

Czasami rodzice nie mają pomysłu na urozmaicenie czasu wolnego swoich pociech. Podsuwamy Wam więc 5 pomysłów na kreatywną zabawę w ferie zimowe. Z wyprzedzeniem można pomyśleć o zapisaniu dziecka w szkole, bibliotece czy w pobliskim Domu Kultury w na warsztaty kreatywne. Po zgłoszeniu się odpowiedniej liczby uczestników, warsztaty takie zostaną zorganizowane i poprowadzone przez profesjonalną agencję na zajęcia na przykład takie jak:

1. Gotowanie

Czyli to wszystko co dzieje się zanim jedzenie trafi na stół. Bardzo często zapominamy o jego wartości. Wielu z nas musi gotować w dużym pośpiechu, więc ciężko zaangażować w to pociechy, ale dla dzieciaków może być to znakomita zabawa. Podczas zajęć z pieczenia ciasteczek, młodzi kucharze mogą dowiedzieć się jak w ogóle powstają pyszne ciasteczka, spróbować samodzielnie je wykonać, oraz udekorować. Gotowe ciasteczka zostaną później spakowane aby w nagrodę można było je później zjeść.

2. Malowanie

Malowanie jest inne od zwykłego rysowania. To całkowicie inny sposób patrzenia na świat – przez płynące i tańczące kolory. Pędzel, ręka albo inne narzędzie zostawiają ślady, kolory płyną, mieszają się, stykają, zlewają. Zachwycają bogactwem odcieni, a nawet fakturą. Dziecko poznaje, doświadcza, odkrywa nowe formy, zjawiska, tematy itd. Dostrzega, nazywa i wyraża je. Sięga do wyobraźni, eksperymentuje, rozwija pomysłowość. Warsztaty malowania na wodzie ,pobudzą wyobraźnię każdego dziecka. Specjalne farby, oraz odpowiednia technika sprawią, że każdy smyk stworzy niepowtarzalne dzieło.

Można też połączyć przyjemne z pożytecznym i przyozdobić swój warsztatów stolarskich młodzi uczniowie mogą samodzielnie zbudować karmnik dla ptaków, tak potrzebny w okresie zimowym. Przy okazji takiego warsztatu możemy też pokazać dziecku jak można pomagać zwierzętom i dać lekcję wrażliwości. To oczywiście nie jedyny pomysł na warsztaty techniczne. Dla dzieci, które nie przepadają za młotkiem i gwoździami proponujemy warsztaty gipsowe i wykonanie swoich własnych figurek, którymi później dzieci mogą później przyozdobić swój pokój lub kogoś nimi obdarować.

4. Podróże

Jeśli pogoda nie dopisuje i samodzielne wyjazdy nie wchodzą w rachubę to może by tak sprowadzić dany kraj do nas? Odkryj zabawę, która angażuje zmysły, pozwala przeżyć przygodę, wychowuje i uczy. Nasi animatorzy tworzą atmosferę odległych zakątków globu, wykorzystując własne zdjęcia, etniczną muzykę, stroje, instrumenty, rekwizyty i eksperymenty. Warsztaty są prowadzone w swobodny i przyjemny sposób, dający dzieciom możliwość wypowiedzenia się, oraz zadawania pytań. Może Wasze dzieciaki mają ochotę na spotkanie z Japonią lub z Australią?

5. Rozwijanie zainteresowań lub poszukiwanie ich

Aktywności, które mogą zaciekawić dzieci jest naprawdę mnóstwo. I bardzo dobrze! Dzięki temu nasze pociechy mają ogromne możliwości rozwoju. Oczywiście, najistotniejsza i niezastąpiona jest tu rola rodzica, który powinien wspierać i podsycać zainteresowania swojej pociechy. Wychwytywanie, kształtowanie i rozwijanie dziecięcych zainteresowań to ważne zadanie w którym chętnie pomożemy

Ferie zimowe z dzieckiem mogą być kreatywne, tanie, i co najważniejsze niezwykle przyjemne! Bardzo dużo zależy od Twojego zaangażowania i nastawienia, dlatego spróbuj zarazić swoje dziecko pozytywną energią, poświęć mu trochę czasu, a na pewno je uszczęśliwisz!