Opis warsztatów

Dzieci potrzebują kontaktu z naturą, ponieważ bliskość przyrody uspokaja i niweluje nadmiar bodźców, na które są wystawione każdego dnia. O ile to możliwe, warto zabierać dzieci na spacery do lasu lub parku… Można także zaprosić zieleń (w postaci leśnego słoika) do dziecięcego pokoju.

„Las w słoiku” to zajęcia, podczas których najmłodsi uczą się, jak stworzyć swój własny mały ekosystem. Raz umieszczona w naczyniu roślinność nie potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych – zamknięty obieg sprawia, że mały las ma odpowiednią ilość wilgoci, żeby przetrwać. W trakcie warsztatów dzieci poznają poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem i dowiedzą się wielu przydatnych informacji o ekologii. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory – jest także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych.

Uczestnicy stworzą swoje kompozycje w słoikach o pojemności 1 litra. Istnieje możliwość zamówienia większych słoików za dopłatą..

Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatu w formie tradycyjnej (nasi animatorzy przyjeżdżają do Państwa), w wersji ONLINE lub wysłania zestawów "Zrób to SAM".

 • Wiek uczestników

 • Max. liczba osób w jednej grupie

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  45 MIN
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, świetlice, galerie handlowe
 • Materiały

  słoiki, ziemia, rośliny, ozdoby potrzebne do stworzenia lasu w słoiku
 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu.
Zapytaj o szczegóły