Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka. Warsztaty zmuszają uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne.

Opis warsztatów

Oferujemy warsztaty wielkanocne dla dzieci, które dają maluchom niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka. Zajęcia motywują uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne. Wspaniale pobudzają wyobraźnię i angażują do wspólnej aktywności.

Tradycja zdobienia wielkanocnych jaj jest bardzo długa. Skąd pochodzi? Ile liczy lat? Jaką symbolikę mają jaja wielkanocne? Jakie techniki są rdzenne polskie? Każde dziecko będzie miało możliwość praktycznego poznania sposobów i technik zdobniczych stosowanych w plastyce obrzędowej. Celem warsztatów jest propagowanie i kultywowanie tradycji związanej z okresem Świąt Wielkanocnych. Malowane jajko - pisanka jest jednym z głównych symboli Świąt Wielkanocnych.

Możliwość własnoręcznego wykonania atrakcyjnej ozdoby jest dla dziecka źródłem ogromnej satysfakcji. Na zajęciach dzieci mają szansę dowiedzieć się, jak łączyć ze sobą różne materiały. Warsztaty wielkanocne to także znakomita okazja do pokazania maluchom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę. Wszystkim uczestnikom zapewniamy dostęp do potrzebnych materiałów. Dostarczamy odpowiednią ilość wydmuszek, różnokolorowe barwniki, kreatywne ozdoby i pudełka do zapakowania. Nasi animatorzy dbają także o utrzymanie czystości stanowisk pracy. Na stoły kładziemy specjalne nakrycia, aby zabezpieczyć je przed pobrudzeniem. Zachowujemy porządek również po zakończeniu zajęć.

Jesteśmy otwarci na propozycje każdego klienta. Możemy zrealizować warsztaty wielkanocne dla dzieci na terenie szkoły, przedszkola, biblioteki, świetlicy czy domu kultury. Czas trwania zajęć wynosi 45 minut, czyli godzinę lekcyjną. W razie potrzeby będziemy w stanie zrealizować kilka warsztatów pod rząd, aby wszystkie dzieci uczące się w danej placówce mogły wziąć w nich udział. Nasze zajęcia są odpowiednie już dla 3-letnich maluchów. Maksymalna liczba uczestników to 30.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 minut
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury, galerie handlowe
 • Materiały

  wydmuszki, barwniki, wszelkie ozdoby, kleje, pudełka do zapakowania
 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów.
Zapytaj o szczegóły