Podróż w egzotyczne miejsce bez wychodzenia z sali lekcyjnej…? To możliwe, gdyż egzotyczne miejsce „przyjedzie” do Was.

Opis warsztatów

Podróż w egzotyczne miejsce bez wychodzenia z sali lekcyjnej…? To możliwe, gdyż egzotyczne miejsce „przyjedzie” do Was.

Nasz podróżnik – prelegent, odwiedzi Waszą placówkę. Przywiezie ze sobą wyjątkowe rekwizyty z Japonii: pałeczki służące do jedzenia, klasyczne wachlarze, kimona i inne elementy tradycyjnego stroju japońskiego, sandały, chusty oraz wiele innych. Najważniejsza jednak jest unikalna wiedza prowadzącego połączona z łatwością przekazania jej w przystępny sposób wszystkim uczestnikom zajęć. Opowieść o kraju kwitnącej wiśni lub kraju wschodzącego słońca, bo również tak nazywana jest Japonia, wzbogacona będzie prezentacją slajdów ukazujących piękno i różnorodność tego niezwykłego kraju.

Zajęcia przebiegają w formie prelekcji oraz poprzez poznawanie przez dzieci dostarczonych przez nas charakterystycznych dla Japonii przedmiotów. Uczestnicy zajęć usłyszą opowieści o Japonii, legendy i mnóstwo ciekawostek. Opowiemy o samurajach i kodeksie samurajskim, gejszach, tradycjach i obyczajach panujących w różnych regionach Japonii.

Warsztaty prowadzone są w swobodny sposób umożliwiający uczestnikom panelu luźną rozmowę z prelegentem, wymianę zdań i spostrzeżeń, a także konfrontację własnej wiedzy z informacjami uzyskanymi od naszego podróżnika.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 minut
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
 • Materiały

  slajdy, plansze, mapy, unikalne rekwizyty
 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu
Zapytaj o szczegóły