Warsztaty papiernicze przenoszą uczestników do zapomnianych czasów średniowiecza.

Opis warsztatów

Skąd wziął się papier? W jaki sposób był kiedyś wytwarzany i co wpływa na specyfikę tego materiału? Na te i inne pytania odpowiedzą nasze warsztaty papiernicze, które przenoszą uczestników do zapomnianych czasów średniowiecza. Jest to jednocześnie pokaz czerpania papieru tradycyjną, zapomnianą metodą, jak również idealny sposób na naukę poprzez twórczą zabawę. Zajęcia stwarzają okazję do zapoznania się z historią piśmiennictwa, ale nie tylko. Podczas części praktycznej uczestnicy uczą się pisania gęsim piórem, barwienia papieru techniką japońską i odciskania pieczęci lakowej.

Dzieci kończą warsztaty z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami, których nie kupią w żadnym sklepie. Zajęcia są prowadzone w średniowiecznym nastroju – dbają o niego animatorzy w efektownych przebraniach mnichów. Stylizowane stroje dodatkowo rozbudzają wyobraźnię uczestników. Akcent historyczny nie jest jedynym atutem naszych zajęć. Dodatkowo poruszamy kwestię troski o środowisko, pomagając w kształtowaniu proekologicznej postawy. Warsztaty papiernicze znakomicie angażują dzieci do wspólnej zabawy. Każdy uczestnik ma okazję sam sprawdzić się w barwieniu papieru i czerpaniu pojedynczych kartek. Dostarczamy niezbędne materiały (w tym drewniane kadzie, podstawy i gęsie pióra), a dodatkowo dbamy także o utrzymanie porządku na stanowisku pracy. Zabezpieczamy stoły nakryciem i przykładamy wagę do zachowania czystości podczas wykonywania przez dzieci konkretnych czynności.

Praktyczna część naszych zajęć jest bardzo zróżnicowana – dzięki bogatemu programowi nie ma tutaj miejsca na nudę. Nasi wykwalifikowani animatorzy doskonale wiedzą, jak zachęcić do wspólnych aktywności najmłodszych uczestników. Prezentowane warsztaty są doskonałym wyborem nie tylko dla dzieci w wieku szkolnym – również trzylatki świetnie odnajdują się na proponowanych zajęciach.

Nasza oferta jest skierowana między innymi do placówek edukacyjnych, świetlic, domów kultury i bibliotek. Warsztaty papiernicze trwają około 45 minut.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 minut
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
 • Materiały

  prasa introligatorska, drewniane kadzie i podstawy, gęsie pióra
 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu.
Zapytaj o szczegóły