Pokaz w mobilnym planetarium to jedyna i niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej.

Opis warsztatów

Pokaz w mobilnym planetarium to jedyna i niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej. Nasze pokazy astronomiczne mają za zadanie zaszczepić wśród dzieci i młodzieży chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób zapozna uczestników ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie. Pokaz zilustruje prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich, a tym samym przeniesie uczestników w niezwykłą podróż do świata astronomii. To doskonała propozycja dla każdego młodego odkrywcy, który chce zrozumieć otaczającą go rzeczywistość.

Pokazy organizujemy w szkołach, przedszkolach, bibliotekach i domach kultury. Wyświetlane projekcje są zgodne z podstawą programową z zakresu fizyki, astronomii, geografii i wiedzy o środowisku. Każdy seans jest dostosowany tematyką, jak i zakresem do wieku uczestników. Jesteśmy otwarci na sugestie nauczycieli – możemy dopasować prezentację z naciskiem na konkretne zagadnienia omawiane na lekcjach. Jednocześnie nasza oferta nie jest skierowana wyłącznie do uczniów szkół podstawowych.

Wśród klientów coraz większym zainteresowaniem cieszy się mobilne planetarium, które tematycznie jest dostosowane do poziomu najmłodszych uczestników seansu. Dbamy o to, aby prezentacja była przede wszystkim ciekawa dla dziecka. Pojawiające się projekcje są niezwykle realistyczne, dzięki czemu wspaniale pobudzają wyobraźnię malucha. Są również fascynujące dla starszych uczniów, którzy dzięki nim dowiadują się wielu interesujących faktów na temat Wszechświata. Planetarium mobilne może być również ciekawą atrakcją w ośrodkach kultury. W przypadku grup mieszanych możemy ułożyć prezentację w taki sposób, aby stała się zrozumiała dla młodszych uczestników, ale jednocześnie zaintrygowała starsze dzieci. Poruszamy zagadnienia związane nie tylko z astronomią – nasze seanse nawiązują do ogólnych przemian przyrodniczych i zjawisk geograficznych.

Mamy możliwość zorganizowania pokazów dla kilku grup w ciągu jednego dnia. Pokaz dla jednej grupy trwa około 45 minut. Planetarium jest w stanie pomieścić jednorazowo 25-30 dzieci. Najlepszym miejscem do rozstawienia kopuły mobilnego planetarium jest sala gimnastyczna, świetlica, aula szkolna bądź sala lekcyjna pozbawiona stolików i krzeseł o minimalnej wysokości 3,2 metra. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub online – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące organizacji. Cała instalacja nie jest czasochłonna w rozstawieniu, a w jej wnętrzu zapewniamy wygodną strefę dla dzieci, z której mogą swobodnie, na leżąco, podziwiać astronomiczną prezentację.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 minut
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
 • Materiały

 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu.
Zapytaj o szczegóły