Pokaz w mobilnym planetarium to jedyna i niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej.

Opis warsztatów

Pokaz w mobilnym planetarium to jedyna i niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej. Nasze pokazy astronomiczne mają za zadanie zaszczepić wśród dzieci i młodzieży chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób zapozna uczestników ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie. Pokaz zilustruje prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich, a tym samym przeniesie uczestników w niezwykłą podróż do świata astronomii.

Pokazy organizujemy w szkołach, przedszkolach, bibliotekach i domach kultury. Wyświetlane projekcje są zgodne z podstawą programową z zakresu fizyki, astronomii, geografii i wiedzy o środowisku. Każdy seans jest dostosowany tematyką, jak i zakresem do wieku uczestników.

Mamy możliwość zorganizowania pokazów dla kilku grup w ciągu jednego dnia. Pokaz dla jednej grupy trwa około 45 minut. Planetarium jest w stanie pomieścić jednorazowo 25-30 dzieci. Najlepszym miejscem do rozstawienia kopuły mobilnego planetarium jest sala gimnastyczna, świetlica, aula szkolna bądź sala lekcyjna pozbawiona stolików i krzeseł o minimalnej wysokości 3,2 metra.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 minut
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
 • Materiały

 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu.
Zapytaj o szczegóły