Warsztaty ekologiczne mają za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Zajęcia mają charakter praktyczny, gdzie teoria stanowi jedynie tło.

Opis warsztatów

Zapraszamy do skorzystania z oferty dedykowanej młodym miłośnikom przyrody. Warsztaty ekologiczne mają za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Zajęcia mają charakter praktyczny, gdzie teoria stanowi jedynie tło. Wiemy, jak zachęcić dzieci do wspólnych rozmów o przyrodzie. Nasze warsztaty ekologiczne to przede wszystkim ćwiczenia, znakomicie angażujące każdego malucha do poznawania fascynującego świata roślin.

Wszyscy uczestnicy warsztatów mają za zadanie wykonanie tzw. bomby ekologicznej składającej się z gliny, torfu lub ziemi i dużej ilości nasion jak najbardziej różnorodnych roślin. Opowiadamy o tych roślinach, ich cechach i znaczeniu dla środowiska. Wyjaśniamy uczestnikom zajęć, do czego dawniej służyły bomby nasienne i jak należy wykorzystać je współcześnie oraz jak o nie dbać. Dokładnie odpowiadamy na pytania, aby dzieci lepiej zrozumiały istotę ich stosowania. Zapewniamy kompleksową organizację zajęć. Dostarczamy niezbędne materiały z myślą o wszystkich uczestnikach. Dbamy również o odpowiednie nakrycia na stołach, mając na uwadze czystość stanowiska pracy. Nasi wykwalifikowani animatorzy wiedzą, w jaki sposób zaangażować każdego młodego miłośnika przyrody do wspólnej aktywności. Możliwość wykonania kilku różnych bomb ekologicznych na pewno będzie źródłem ogromnej satysfakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczniów.

Organizujemy warsztaty ekologiczne dla dzieci nie tylko w szkołach i przedszkolach, ale także w ośrodkach kultury, świetlicach czy bibliotekach – jesteśmy otwarci na propozycje i chętnie podejmiemy się ich realizacji również w innych placówkach. W jednej grupie może uczestniczyć maksymalnie 30 osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajęcia odbywały się pod opieką kilku animatorów. Staramy się obudzić w dzieciach troskę o ekologię i wrażliwość na otaczającą przyrodę. Poziom trudności wykonania bomb ekologicznych zawsze jest dostosowany do wieku uczestników, którzy pracują z wykorzystaniem dostarczonych przez nas nasion, ziemi i gliny.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 min
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
 • Materiały

  nasiona, ziemia, glina
 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów.
Zapytaj o szczegóły