Kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…?

Opis warsztatów

Kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielimy w czasie trwania warsztatów pszczelarskich.

Oferowane zajęcia to wyjątkowa okazja, by w warunkach sali lekcyjnej poczuć klimat prawdziwej pasieki. Na zajęciach opowiadamy historię bartnictwa, pokazujemy czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje. To prawdziwa gratka dla każdego małego smakosza!

Program zajęć jest bardzo atrakcyjny i dostosowany do osób w różnym wieku. Mogą w nich wziąć udział nawet trzyletnie maluchy – nasi animatorzy pomogą im przejść przez kolejne zadania. Warsztaty pszczelarskie są świetną okazją do zapoznania się z poszczególnymi rodzajami ulów. Podczas zajęć dzieci mają możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Wiemy, jak zaciekawić młodych odbiorców, którzy z zapartym tchem posłuchają o narzędziach, jakimi posługują się pszczelarze. Dzięki temu łatwiej im będzie zrozumieć, jak tak naprawdę wygląda praca w pasiece. Praktyczną część warsztatów wieńczy przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego. W ramach zajęć przewidziana jest także degustacja różnych rodzajów miodów. Dzięki temu mali amatorzy łakoci dowiedzą się, jakie są różnice i podobieństwa między jego poszczególnymi wariantami.

Zapewniamy kompleksową organizację zajęć, dostarczając wszystkie potrzebne materiały. Każdy uczestnik może spróbować różnych smaków miodu oraz ma możliwość z bliska przyjrzeć się ulowi wielkopolskiemu. Nasze wykłady są bardzo interesujące dzięki zastosowaniu nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Kolorowe slajdy i plansze dodatkowo zachęcają dzieci do bliższego poznania historii bartnictwa.

Zajęcia mogą być świetnym uzupełnieniem lekcji przyrody. Zapraszamy do współpracy przedszkola, szkoły, biblioteki, świetlice i domy kultury. Możemy przeprowadzić warsztaty pszczelarskie dla dzieci również w innej lokalizacji. Czas zajęć to około 45 minut, a maksymalna liczba uczestników – 30 osób.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 minut
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
 • Materiały

  ul wielkopolski, różne rodzaje miodów, slajdy i plansze dydaktyczne
 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów. Zapraszamy do kontaktu.
Zapytaj o szczegóły