Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka. Warsztaty zmuszają uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne.

Opis warsztatów

Oferujemy warsztaty wielkanocne dla dzieci, które dają maluchom niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka. Zajęcia motywują uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne. Wspaniale pobudzają wyobraźnię i angażują do wspólnej aktywności.

W trakcie warsztatów uczestnicy wykonują wielkanocnego zajączka bądź kurczaczka z wydmuszki jaja gęsiego. Samodzielnie barwią wydmuszkę bezpiecznymi dla skóry barwnikami, a następnie ozdabiają jajko. Doczepiają oczka, filcowe stópki i uszy, piórkowe ogonki i rączki oraz błyszczące i samoprzylepne naklejki. Gotowy kurczaczek lub zajączek trafia do zamykanego pudełka, aby w trakcie świąt stał na wielkanocnym stole. Możliwość własnoręcznego wykonania atrakcyjnej ozdoby jest dla dziecka źródłem ogromnej satysfakcji. Na zajęciach dzieci mają szansę dowiedzieć się, jak łączyć ze sobą różne materiały. Warsztaty wielkanocne to także znakomita okazja do pokazania maluchom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę. Wszystkim uczestnikom zapewniamy dostęp do potrzebnych materiałów. Dostarczamy odpowiednią ilość wydmuszek, różnokolorowe barwniki, kreatywne ozdoby i pudełka do zapakowania. Dzięki filcowym elementom, każdy maluch z łatwością może stworzyć zajączka lub kurczaczka. Nasi animatorzy dbają także o utrzymanie czystości stanowisk pracy. Na stoły kładziemy specjalne nakrycia, aby zabezpieczyć je przed pobrudzeniem. Zachowujemy porządek również po zakończeniu zajęć.

Jesteśmy otwarci na propozycje każdego klienta. Możemy zrealizować warsztaty wielkanocne dla dzieci na terenie szkoły, przedszkola, biblioteki, świetlicy czy domu kultury. Czas trwania zajęć wynosi 45 minut, czyli godzinę lekcyjną. W razie potrzeby będziemy w stanie zrealizować kilka warsztatów pod rząd, aby wszystkie dzieci uczące się w danej placówce mogły wziąć w nich udział. Nasze zajęcia są odpowiednie już dla 3-letnich maluchów. Maksymalna liczba uczestników to 30.

 • Wiek uczestników

  od 3 lat
 • Max. liczba osób w jednej grupie

  30

  Możliwość realizacji wielu warsztatów pod rząd

 • Czas zajęć

  ok. 45 minut
 • Placówki

  przedszkola, szkoły, biblioteki, domy kultury
 • Materiały

  wydmuszki, barwniki, wszelkie ozdoby, kleje, pudełka do zapakowania
 • Cena

  Ostateczna cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów.
Zapytaj o szczegóły